ניתוחים

ניתוחים אנדוסקופים ליישור מחיצת האף

ניתוח מחיצה אנדוסקופי הוא הליך זעיר פולשני המאפשר הסרה אנדוסקופית ופלסטיקה של החלק העקום במחיצת האף תוך כדי יישורה, דבר המאפשר נשימה אפית חלקה יותר.

ניתוחים אנדוסקופים להקטנת קונכיות האף

ניתוח הקטנת קונכיות אנדוסקופי הוא הליך זעיר פולשני המאפשר בשיטות שונות הקטנה אנדוסקופית של קונכיות(מחילות) האף, הקטנה זו מאפשרת נשימה טובה יותר והפחתת נזלת במקרים של קונכיות מוגדלות.

ניתוחים אנדוסקופים לכריתת גידולים של האף והסינוסים

 

ניתוחים אנדוסקופים מאפשרים כריתה של גידולים של האף והסינוסים לרב גידולים שפירים אך גם גידולים ממאירים נבחרים. היתרונות של ניתוחים אנדוסקופים הם- ניתוח ללא צלקת בפנים, ניתוח פונקציונלי יותר שמשמר את תפקודי האף והסינוסים עם טראומה מינימלית ואשפוז קצר יותר.

ניתוחים אנדוסקופים של ארובת העין ודרכי הדמעות בשיתוף עם רופאי עיניים(אוקולופלסטיקאים)

ניתוח אנדוסקופי המבוצע לטיפול בדמעת יתר (אפיפורה) וזאת עקב חסימת הניקוז דרך צינור הדמע לאף. בניתוח ד״ר גבארין עובד יחד עם רופא העיניים כדי לעקוף את צינור הדמעות על ידי יצירת פתח חדש ישירות לשק הדמע.

ניתוחים אנדוסקופים של האף והסינוסים (פשוט ומורכב)

ניתוחים אנדוסקופים של האף והסינוסים (פשוט ומורכב)

ניתוח סינוסים אנדוסקופי הוא ניתוח המשמש להסרת חסימות בסינוסים ופוליפים באף, חסימות אלו עלולות לגרום לכאבים, חסימת ניקוז, זיהומים חוזרים, פגיעה בנשימה או אובדן ריח. הניתוח נועד לפתוח את מסלולי הניקוז הטבעיים של הסינוסים כדי להחזיר את תפקודם ובריאותם. מורכבות הניתוח נקבעת לפי האנטומיה והסינוסים המעורבים במחלה, ניתוח חוזר או במידה והמחלה מצריכה גם גישה חיצונית לסינוסים. ניתוחים מורכבים לרב מבוצעים בעזרת מכשיר ניווט(נביגציה) ממוחשב.

ניתוחים אנדוסקופים של ארובת העין לדיקומפרסיה (הפחתת לחץ)
של בלט עין בשיתוף עם רופאי עיניים (אוקולופלסטיקאים)

דקומפרסיה אנדוסקופית של העין מספקת טיפול יעיל, בטוח וזעיר פולשני לפרופטוזיס(בלט עין) ואובדן ראייה בעקבות מחלת תריס(גרייבס) ופתולוגיות אחרות. במהלך הניתוח, ד״ר גבארין מסיר את עצם ארובת העין המדיאלית ותחתונה (הפונות לאף ולמערת הלסת) בצורה אנדוסקופית- ללא חתכים. כאשר העין בולטת מאוד, ייתכן שיידרשו חתכים דרך העור כדי להסיר את העצם הצדדית של ארובת העין, הליך זה מבוצע על ידי מנתח עיניים, במקביל לניתוח אנדוסקופי או במועד מאוחר יותר.

ניתוחים אנדוסקופים לסגירת דלף של נוזל המוח לאף

דלף נוזל המוח לאף מתבטא כנזלת מימית חד צדדית בד״כ עם טעם מלוח. דלף כזה יכול להיגרם מטראומה, ניתוחים או בגלל לחץ תוך גולגולתי מוגבר. התיקון הכירורגי של דליפת נוזל המוח מבוצע בצורה אנדוסקופית, ד״ר גבארין מזהה את אזור הדלף ומשחזר את החסר בבסיס הגולגולת עם מתלים וסוגר את מקור הדלף.

ניתוחים אנדוסקופיים לכריתת גידולים שפירים (היפופיזה) וממאירים של בסיס הגולגולת ובסיס המוח בשיתוף עם נוירוכירורגיה

ניתוח אנדוסקופי לבסיס הגולגולת מאפשר למנתח לגשת לאזורים הצרים והמורכבים של בסיס הגולגולת ובו זמנית מאפשר צפייה מפורטת וניתוח מדויק ומשמר. שילוב זה מאפשר לגשת באופן מלא לגידול  בבסיס הגולגולת מבלי צורך להסיר חלק מהגולגולת. הניתוח מבוצע בשיתוף פעולה עם נוירוכירוג שמבצע את החלק התוך מוחי של הניתוח.

 

ניתוחים למיתרי הקול

ניתוחים למיתרי הקול מבוצעים במידת הצורך במקרים של יבלות, פוליפים או מסות על מיתרי הקול. ניתוחים אלו מבוצעים עם לרינגוסקופ(צינור חלול) המאפשר שימוש במיקרוסקופ כירורגי לצורך חיזיון ישיר של מיתרי הקול וביצוע ניתוח מיקרוכירורגי מדויק, המשמר ומשפר את איכות הקול.

ניתוחים לנחירות והפסקת נשימה בשינה

נחרה היא בעיה שכיחה מאוד, במידה ומלווה בהפסקות נשימה בשינה היא מהווה סכנה בריאותית ממשית, ד״ר גבארין מבצע אנדוסקופיה במהלך השינה שמאבחנת את אזור החסימה. בהתאם לחסימה ד״ר גבארין מציע ניתוח מכוון מטרה לטיפול באזור החסום. זה יכול להיות חסימה בחלל האף, חך רך, שקדים ובסיס לשון.

ניתוחים לכריתת שקדים, אדיונואיד(שקד שלישי), הכנסת כפתורים ושחרור לשון קשורה

 

הצורך בניתוח נבחן באופן מדוקדק ביותר. דבר זה מבטיח הצלחה ואיכות חיים טובה ביותר וזאת תוך הקפדה על השימוש בטכנולוגיות החדישות ביותר( כולל קובלציה, גלי רדיו ולייזר ) 

ניתוחי בלון להרחבת חצוצרת השמע(תעלת השמע)

ניתוחי בלון להרחבת חצוצרת השמע(תעלת השמע)

אי ספיקה של חצוצרת השמע (תעלת אוסטכיוס) היא בעיה שכיחה במבוגרים(1-5%). אנשים עם בעיה זו ירגישו מלאות, כאבים באוזניים ושמיעה עמומה. הרחבת עם בלון מבוצעת לאחר כישלון של טיפול שמרני. פרוצדורה זו מבוצעת בהרדמה מקומית או כללית תלוי בסבילות המטופל, מבוצעת עם אחוזי הצלחה גבוהים וכמעט ללא סיבוכים. לפעמים יש צורך לחזור על הפרוצדורה כמה פעמים כדי להגיע לתוצאות ארוכות טווח.

לקבלת מידע נוסף

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!